Екологічне
шоу « Еврика»
Мета:
- сприяти
формуванню у дітей екологічної свідомості, усвідомлення ними цінності та
унікальності Природи;
- навчити розуміти необхідність виконання правил безпечної
поведінки; охарактеризувати екологічні проблеми, причини та наслідки
забруднення середовища для життя і здоров’я; формувати навички економного
використання природгніх ресурсів.
Хід заняття
1.Вірш про біологію
Найдавніша на планеті
Між наук цариця, –
Біологія – ти наша
Вірна помічниця.
Чи рослини садиш, друже,
Чи пливеш морями, –
Скрізь вона тобі послужить,
Всюди вона з нами.
У колгоспі чи у місті
В відкритті галактик,
Навіть лікар у лікарні
Мусить її знати.
Щоб лікарями могли стати
І у космосі літати –
Треба перш за все
Біологію нам знати.
Хто науку цю цікаву
Добре знатиме,
Той ніколи в кожнім ділі
Не блукатиме!
1. ПРИВІТАННЯ ( команди учнів називають свою
команду).
2. Бліц турнір ( 8
питань кожній команді).
8 кл.
1.Наука про
взаємозвязки між живими організмами і навколишнім середовищем (екологія)
2. Найменша структурна одиниця живого організму. Цеглинки
з яих збудовані всі живі організми. (клітини)
3. Як називається процес відновлення втрачених частин
організму. ( регенерація)
4. Наука яка
класифікує всі живі організми( Систематика).
5. Як називаються ті живі організми які не мають власної
клітини (віруси).
6. Як називається процес розвитку організму з
незаплідненої яйцеклітини , воно можливе у бджіл та мурах.(партеногенез).
7. Тканина з якої складається череп людини ( кісткова або
сполучна).
8. Як називається жіноча статева клітина ( яйцеклітина).
9 кл.
1. До якого класу відноситься ластівка сільська ( птахи).
2. До якого виду відноситься людина ( Homo sapiens).
3. Як називаються перші сучасні люди (кроманьйонці).
4. Як називаються організми у клітинах яких немає ядра (
прокаріоти).
5. Як називають тварину в організмі якої є і чоловічі і
жіночі статеві клітини ( гермафродити).
6. Як називається наука яка вивчає як працюють всі органи
і системи органів ( фізіологія).
7. Без чого не можливе процвітання таких наук як
цитологія і вірусологія ( мікроскопа).
8. Хто ввів назву гомо сапієнс ( К Лінней).
10 кл.
1. Як називається клітина крові яка переносить кисень. ( еритроцити).
2. Як називаються органи ендокринної системи (залози).
3. Рідке середовище
клітини ( цитоплазма)
4. Перелічити які органи входять до дихальної системи.
5. Наука про плазуни ( герпентологія).
6. Як називаються клітини хрящів ( хондроцити).
7. Скільки рас існує в теперішньому світі( 3).
8. Яка частина мозку відповідає за орієнтацію в просторі(
мозочок).
11 клас
1. Як називаються організми в клітинах яких є ядро (
еукаріоти).
2.Що утворюється при злитті двох статевих клітин ( зигота).
3. Які 3 типи зубів є у ссавців? ( ікла кутні різці).
4. Тип запліднення в організмів коли статеві клітини однакові за розміром (ізогамія ).
5. Який вчений ввів термін екологія ( Геккель).
6. Чим прикріплюються до дна водорості ( ризоїдами).
7. Які рецептори сприймають світло і кольори (
фоторецептори).
8. Тип розмноження притаманний гідрам ( брунькування).
3. Перегляд відео «Екосело».
4.Створення плакатів-колажів
« Мій Екобудинок» .Учні повинні за визначений час створити колаж , подати ідеї
щодо облаштування власної оселі , яка буде економною в плані використання
природніх ресурсів. Кожна ідея оцінюється суддями.
5. Перегляд відео « Екологічні
проблеми».
6. Проект « Нижні
Станівці – ЕКОМІСЦЕВІСТЬ»
( Плакати, Картинки, фломастери,
клей, ножиці, лінійки, конвертики.)
Учні в конвертах
знаходять 10 слів які вони мають використати в своєму проєкті, це приносить їм
додаткові бали. Кожна їхня ідея як покращити екологічний стан села оцінюється
суддями.
7. Вірш про природу
8.Підбиття підсумків
нагородження переможців.
Немає коментарів:
Дописати коментар